Mühendislik Atölyesi, okulumuzun İlkokul 3. ve 4 Sınıf, Ortaokul 5. Ve 6. Sınıf öğrencilerin katılabildiği çalışma grubudur.

Mühendislik Atölyesi olarak geleceğimiz olan çocuklarımızı, yarınlara hazırlıyoruz.

“Eğitim eğlenceli olmalı” felsefesinden yola çıkarak, DD-TOY STEM EĞİTİM kitleri ile bilimsel oyuncaklar tasarlıyoruz.

Geliştirdiğimiz materyallerle, uygulamaya yönelik fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin birbirleriyle uyumunu hedefleyen öğretim sistemi olan STEM eğitimini esas alıyoruz.

Oyuncaklar çocukların kendilerini en iyi biçimde ifade edebildikleri dışa vurum araçlarıdır. Dışarıdan bakıldığında yalnızca çocukların eğlenceli vakit geçirmesine yarayan ürünler olarak görülse de aslında oyuncaklar gerçek hayatın bir benzeri niteliğindedir. Çocuklar oyuncaklarla oynarken gerçek yaşama benzeterek kendilerini yaşama hazırlarlar.

STEM oyuncakları, çocukları bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiğin temel kavramlarıyla tanıştırmak için mükemmel araçlardır.

STEM oyuncakları çocukların bilimi eğlence ve keşifle ilişkilendirmesine yardımcı olur. Çocuklar temel matematik kavramlarını öğrenirken ya da bilim projesi oluştururken, STEM oyuncakları öğrenmeyi eğlenceli bir deneyim haline getirir. Bu oyuncaklar ile çocuklar öğrenmeye daha ilgili ve heyecanlı yaklaşırlar.

Öğrencilerimizin Mühendislik Atölyesinde öğrendikleri ve yaptıkları çalışmaları her yıl geleneksel Bilim Şenliğimizde sunmaktadırlar