Türk Eğitim Derneği’nin misyon ve vizyonuna sadık kalarak öğrencilerimizi 21.yüzyılın ihtiyaç duyduğu “Hibrit İnsan” profiline uygun yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Hedeflerimiz doğrultusunda geleneksel kültürümüzü sürdürmekle birlikte çağın gerektirdiği eğitim teknolojilerini kullanarak fiziksel kütüphane mekanın ötesine geçtiğimiz kütüphanemizde sevgili öğrencilerimizle buluşup kitapların gizemli dünyasında kayboluyoruz.

“Kitapları seviyor musunuz öyleyse hayatınız boyunca mutlu olacaksınız” der Jules
TED Ege Koleji olarak amacımız, çocuklarımızın hayatları boyunca mutlu olmalarını sağlamak ve bunları onlara öğretmektir.

Kitap okumak bir sevgidir. Kitap okumak düşünmeyi gerektirir. Sevgiyle okunan her kitap düşünceyi geliştirir. Düşünen, sorgulayan, üreten bireylerin temel özelliği okumayı severek yapmalarıdır. İşte bu yüzden kitap okumayı alışkanlık haline getiren bireyler yerine kitap okumayı seven bireyler yetiştirmeyi amaçlamaktayız.

Kütüphanemiz okuyarak nefes alan, kalbi kitap sevgisiyle dolan öğrencilerimize; bilgiye, başarıya sevgiye ve hedeflerine ulaşmalarında anahtar olmaktadır.

Görebilen, farkedebilen, fark yaratabilen nesiller için, hayatlarını anlamlandırmak için, yarınlara umutla bakabilmek için hep birlikte OKU’ yoruz…

Kütüphanemiz;
Teknoloji, öğretim, öğrenim ve eğitimin bütünleştiği, bilgi çağını yakalayan, okumayı sevdiren, hayal gücünü destekleyici malzemeler barındıran, öğrencileri; bilgiyi bağımsız olarak aramaya, bulmaya ve kullanmaya özendiren anlayış ile oluşturulmuş sıcak ve samimi bir ortamdır.

Tüm öğrencilerin öğrenim ihtiyaçlarını karşılayan kaynaklar, ansiklopediler, sözlükler, güncel romanlar, biyografi eserleri, tarihi kitaplar, süreli ve süresiz yayınlar, siyaset ve felsefe kitapları, kaynak kitaplar, dergiler… kütüphanemizin raflarında öğrencilerimizle buluşmaktadır.