LOGO
TED EGE KOLEJİ
Cambridge Üniversitesi
 

 

Cambridge üniversitesi ölçme ve değerlendirme birimleri tarafından kurgulanıp, yabancı sınayıcılar tarafından okulumuzda uygulanan Cambridge sınavları YLE (Starters, Movers, Flyers) KET, PET olarak 3. Sınıftan başlayarak 7. Sınıfın sonuna kadar öğrencilerimizin dil becerilerini ölçme ve geliştirmeye yarayan dünya çapında bir değerlendirme aracıdır.

Cambridge sınavları dünyanın bütün ülkelerinde ana dilleri İngilizce olmayan öğrencilerin katıldığı ve uluslararası geçerliliğe sahip bir ölçme aracıdır. Sınavlar okuma-yazma, konuşma ve dinleme bölümlerinden oluşur ve bağımsız denetçiler tarafından belirlenen günde okulumuz kampüsünde gerçekleştirilir. Sınav sonuçları İngiltere’de değerlendirilerek sertifikalar okulumuza gönderilmektedir.

TED Ege Koleji öğrencileri sınavlara katılmaya başladıkları 2006-2007 eğitim öğretim yıllarından itibaren ülke ve bölge ortalamalarının üzerinde skorlar elde ederek, dil gelişimlerini uluslararası bir kurum tarafından onaylanan bir sertifikaya sahip olmaktadırlar.

Sınavlar sonunda alınan sertifikalar Türkiye ve dünyada saygın özel okulların kur belirleme süreçlerinde ve ürün dosyalarında önemli ve geçerli bir yer tutmaktadır.


 
ATATÜRK KÖŞESİ
 
 
ETKİNLİK TAKVİMİ
 
BAĞLANTILAR
ted   ted
     
tedu
 
     
tedmem
  ted_mesale
     
OBS
  K12NET
     
 
     
 
 
 
 
 
 
TED Ege Koleji © 2015 | Gizlilik Politikası
TED EGE KOLEJİ
İstiklal Mahallesi Şehit Asteğmen Süleyman Çamlıca Bulvarı No: 5 Beygürü Mevki İNCİRLİOVA, AYDIN • tedegekoleji@tedegekoleji.k12.tr